Tulospörssi

Parkanon Urheilijoiden katujuoksut 18.4.

Mukana oli 39 juoksijaa.T5 650 m: 1. Venla Vahantapohja 4.48, 2. Fanni Hietamäki 5.04, 3. Minttu Pajunen 6.04, 4. Saana Vainionpää 6.50, 5. Sanni Hietamäki 7.54.P5 650 m: 1. Eino Raipala 4.11, 2. Konsta Vanhantapohja 5.45, 3. Verneri Viitanen 8.25.T6 650 m: 1. Victoria Yli-Kärkelä 2.57, 2. Silvia Lankila 4.05.P6 650 m: 1. Niilo Raipala 3.42.P7 650 m: 1. Viljami […]

Parkanon Urheilijoiden katujuoksut 11.4.

Mukana 26 juoksijaa:T5 650 m: 1. Venla Vahantapohja 5.47, 2. Fanni Hietamäki 6.45, 3. Sanni Hietamäki 6.48.P5 650 m: 1. Eino Raipala 4.11.T6 650 m: 1. Silvia Lankila 4.09.P6 650 m: 1. Niilo Raipala 3.37.P7 650 m: 1. Viljami Heino 3.08, 2. Toni Honganpuhto 3.14, 3. Rene Honkanen 3.48.P8 650 m: 1. Antti Hietamäki 3.35, 2. Niko Liesjärvi 4.00.T9 1 300 m: […]

Parkanon kaupungin hiihtomestaruuskilpailut 12.3.

T6 1 km: 1. Elina Lindström 6.28, 2. Melissa Koskela 6.53, 3. Victoria Yli-Kärkelä 7.38, 4. Enni Heinimäki 9.58.T8 1 km: 1. Nea Kirjonen 5.33, 2. Meea Siro 6.28.P8 1 km: 1. Tomi Koskiniemi 5.30, 2. Aukusti Räsänen 5.59, 3. Viljami Heino 8.03, 4. Olli Martiskainen 11.16.T10 2 km: 1. Inka Kuusiluoma 7.23, 2. Minea […]

Parkanon perusopetuksen 1.–6. luokkien hiihtomestaruuskilpailut Käenkoskella 9.3.

Pienryhmä 1 km: 1. Maija Markkola 6.23, 2. Topias Mustakoski 9.21.Tytöt 1.–2. lk 1 km: 1. Inka Kuusiluoma 3.47, 2. MineaYlikärkelä 5.28, 3. Emilia Antila 6.05, 4. Nea Kirjonen 6.13, 5. Venla Pihlajaviita 6.17, 6. Siiri Koski 6.18, 7. Tyyne Holma 6.48, 8. Iida Räsänen 7.07, 9. Maritza Lindeman 7.09, 10. Petra Viitanen 8.01, 11. […]

Parkanon perusopetuksen 3.–6. luokkien oppilaiden hokkarikisat.

K = Keskustan koulu, P-P = Pohjois-Parkanon koulu. Mestariluokan tulokset on lihavoitu.3. luokka, tytöt: 1. Kerttu Myllymäki 1.09,7 K, 2. Amelia Krefta 1.12,7 K, 3. Ellen Seppälä 1.23,5 K, 4. Jenna Kanerva 1.42,6 K, 5. Alina Rinnetmäki 1.43,5 K, 6. Oona Kuronen 2.24,2 K, 7. Lisbeth Liivaste 2.47,0 K.3. luokka, pojat: 1. Veikka Soikkeli 53,4 […]

ParkU:n sarjahiihdot 9.1.

T4: 1. Enni Heinimäki 24.24.P8: 1. Aaro Ylilammi 6.32.T10: 1. Inka Kuusiluoma 7.50.P10: 1. Veikka Soikkeli 6.52, 2. OuIa Kuusiluoma 7.21, 3. Kalle Kyösti 9.41.T12: 1. Ellen Heinonen 11.57, 2. Anni Ylilammi 12.20.P12: 1. Onni Heinimäki 12.16,2. Tami Pohjonen 12.47.T14: 1. Laura Heinonen 8.35, 2. Melina Rintaluoma 9.39, 3. Ida Leponiemi 11.02.P14: 1. Tuukka Soikkeli […]

Salibandyä 4.12.

Miesten 2. divisioona: SR – SBT PaPo 8–7 (ja), SBT PaPo – Happee Steamers 6–9.D1-pojat eliittisarja: Karhut – SBT PaPo 4–8, SBT PaPo – SB Naantali White 2–9.E1-pojat haastajasarja alempi jatkosarja: TFT – SBT PaPo 1–8, SBT PaPo – RSS Panthers 6–15.

Salibandyä 19.11.

Miehet II divisioona: SBT PaPo – RSS Panther 9–12.D1-pojat: SBT PaPo – O2-Jkl 12–4, Happee Valkoinen – SBT PaPo 7–7.E1-pojat: SBT PaPo – Ilves Black 4–12, PirPi Blue – SBT PaPo 9–7.

Salibandyä

D-tytöt: O2-JKL – SBT PaPo Musta 8–4, Classic II – SBT PaPo Punainen 10–1, SBT PaPo Punainen – PirPi 1–8 ja SBT PaPo Musta – Classic II 1–13.D-pojat: SC Weikot Haukat – SBT PaPo 4–6.

Parkanon Urheilijoiden syysmaastojen lopputulokset

Tuloksissa kolmen parhaan juoksun yhteisaika. Palkinnot jaetaan kauden päätösjuhlassa lauantaina 22.10. kello 16. Palkittavaksi pääsyyn tarvittiin kolme osallistumista ja seuran jäsenmaksun pitää olla maksettu.T5 3 x 400 m: 1. Fanni Hietamäki 14.44, 2. Sanni Hietamäki 15.44.P6 3 x 400 m: 1. Santtu Syrjänen 5.17, 2. Viljami Heino 5.36, 3. Toni Honganpuhto 5.48.P7 3 x 800 […]