Tulospörssi

SBT PaPo

E1-pojat: SBTPaPo–Steelers JLA 6–4, YPA Valkoinen–SBTPaPo 8–7. C1-pojat: Happee Valkoinen–SBTPaPo 5–9, SBTPaPo–Nokian KrP 7–5. C-tytöt: SBTPaPo–Lempäälä Sport 13–1, RSS Panthers–SBTPaPo 3–2. B-tytöt: SBS Wirmo–SBTPaPo 10–1, TPS–SBTPaPo 5–1.

SBT PaPo

Naiset II divisioona: SBSTamppi–SBTPaPo 3–4, SBTPaPo–PIsku 4–1. C-tytöt: Koovee–SBTPaPo 1–5, PÖU–SBTPaPo 4–2. E-tytöt: KalvKe–SBTPaPo Musta 3–4, SBTPaPo Musta–Koovee 4–2, SBTPaPo Punainen–SCWeikot 2–6, Steelers–SBTPaPo Punainen 11–0. D2-pojat: KeikY–SBTPaPo 12–4, SBTPaPo–LFT Sininen 7–11.

Parkanon Kiekko

F2-juniorit: PK83 Keltainen–Fortuna 7–10, PK83 Keltainen–Kisa-Eagles Valkoinen 6–10, PK83 Sininen–Kisa-Eagles Valkoinen 1–14, PK83 Sininen–Fortuna 1–12. E2-juniorit: Koovee Sport–PK83 7–5, LeKi Valkoinen–PK83 8–0. D2-juniorit: PK83 Keltainen–Koovee Musta 6–1. C2-juniorit: K-Ahma–PK83 1–10, PK83–Kisa-Eagles Sininen 18–1. III-divisioona: PK83 Edustus–Uplakers2 4–5. Lady Hockey -harrastesarja: Koovee–PK83 Naiset 1–5.

SBT PaPo

Miehet III divisioona: SBTPaPo–Ilves III 1–5, KU-68–SBTPaPo 6–3. B-pojat: SBTPaPo–Hanka 3–9, SBTPaPo–Ilves II 4–3. C-pojat: SalBa Sininen–SBTPaPo 3–3, Masku/SBS Wirmo–SBTPaPo 9–9.

Parkanon Urheilijoiden hallikisat 25. 11.

30 m juoksu P5 1. Matias Nikkola 7,01. T8 1. Iida Perälä 5,64, 2. Elmi Haapamäki 6,13. P8 1. Viljami Heino 5,93. P9 1. Elmeri Haapamäki 5,58. T11 1. Oona Heino 5,51, 2. Minea Yli-Kärkelä 5,53. P11 1. Arttu Perälä 5,06, 2. Riki Honkanen 5,08. Pallonheitto P5 1. Matias Nikkola 10,80, 2. Oliver Yli-Kärkelä 3,97. […]

Parkanon Urheilijoiden hallikisat 4.11.

30 m juoksu P5: 1. Oliver Yli-Kärkelä 11,10. T7: 1. Victoria Yli-Kärkelä 5,53. T8: 1. Elmi Haapamäki 5,83. P9: 1. Elmeri Haapamäki 5,83. P11: 1. Arttu Perälä 5,17, 2. Kalle Kyösti 5,41. Keihäs T8: 1. Elmi Haapamäki 6,20. P9: 1. Elmeri Haapamäki 10,08. P11: 1. Arttu Perälä 15,60, 2. Kalle Kyösti 15,20. Korkeus T8: 1. […]

Paroonin Puntit -kansallinen painonnostokilpailu

Naiset Sarja 55 kg: 1. Charlotta Lindholm KPK (-01/52,35) 105 kg (45+60) 155,784 p. Sarja 59 kg: 1. Roosa Mattila KPK (-96/58,00) 117 kg (54+63) 161,605 p., 2. Tuula Lahtinen VPNK (-72/57,95) 114 kg N45SE (51 N45SE+63 N45SE) 157,551 p. Emilia Hautamäki SBS (-01/58,25) – (- +60) Sarja 64 kg: 1. Niina Laine TP (-82/59,35) […]

Parkanon Pontevan salibandya

Miehet III divisioona: HIP–SBTPaPo 3–4, SBTPaPo–DTT 4–4. C1-pojat: FBC Turku1–SBTPaPo 5–6, SBT PaPo–O2-Jyväskylä 3–1. E-tytöt: SBTPaPo Musta–SBTPaPo Punainen 8–2, Pirkat–SBTPaPo Musta 9–4, SBTPaPo Punainen–Classsic Sininen 1–13.

Talli Satumaan talliestekisat 4. marraskuuta

Tulokset: Luokka 1. Ristikko/40cm arv. A.1.0: 1. Minea Rintala – Niittykorven The King 0 vp (rist.), 1. Anastasia Jahila – Bright Idea 0 vp (rist.), 1. Aaro Ylilammi – Ponikujan Helmut 0 vp (rist.), 1. Emmi Koivisto – Torpparin Sisu 0 vp (rist.). 1. Ella-Julia Valkkio – Venla 0vp (40cm), 1. Meea Kortesluoma – Paulan […]

Seuraottelu Honkajoen Seudun Urheilijat – Karvian Kiri – Siikaisten Sisu

T7 40 m: 1. Elli Heiniluoma KarKi 7,7, 2. Noora Forma HSU 8,0, 3. SiikSi 8,5, 4. Jenna Hautakorpi KarKi 8,7, 5. Nella Ylinen HSU 9,0, 6. Sofia Järvenpää SiikSi 9,4. P7 40 m: 1. Valtteri Koskinen SiikSi 8,0, 2. Jone Pihala KarKi 8,7, 3. Viljami Vanhahonko HSU 8,7, 4. Timi Tuuliniemi KarKi 9,2, 5. […]