Tulospörssi

Parkanon Urheilijoiden hallikisat 4.11.

30 m juoksu P5: 1. Oliver Yli-Kärkelä 11,10. T7: 1. Victoria Yli-Kärkelä 5,53. T8: 1. Elmi Haapamäki 5,83. P9: 1. Elmeri Haapamäki 5,83. P11: 1. Arttu Perälä 5,17, 2. Kalle Kyösti 5,41. Keihäs T8: 1. Elmi Haapamäki 6,20. P9: 1. Elmeri Haapamäki 10,08. P11: 1. Arttu Perälä 15,60, 2. Kalle Kyösti 15,20. Korkeus T8: 1. […]

Paroonin Puntit -kansallinen painonnostokilpailu

Naiset Sarja 55 kg: 1. Charlotta Lindholm KPK (-01/52,35) 105 kg (45+60) 155,784 p. Sarja 59 kg: 1. Roosa Mattila KPK (-96/58,00) 117 kg (54+63) 161,605 p., 2. Tuula Lahtinen VPNK (-72/57,95) 114 kg N45SE (51 N45SE+63 N45SE) 157,551 p. Emilia Hautamäki SBS (-01/58,25) – (- +60) Sarja 64 kg: 1. Niina Laine TP (-82/59,35) […]

Parkanon Pontevan salibandya

Miehet III divisioona: HIP–SBTPaPo 3–4, SBTPaPo–DTT 4–4. C1-pojat: FBC Turku1–SBTPaPo 5–6, SBT PaPo–O2-Jyväskylä 3–1. E-tytöt: SBTPaPo Musta–SBTPaPo Punainen 8–2, Pirkat–SBTPaPo Musta 9–4, SBTPaPo Punainen–Classsic Sininen 1–13.

Talli Satumaan talliestekisat 4. marraskuuta

Tulokset: Luokka 1. Ristikko/40cm arv. A.1.0: 1. Minea Rintala – Niittykorven The King 0 vp (rist.), 1. Anastasia Jahila – Bright Idea 0 vp (rist.), 1. Aaro Ylilammi – Ponikujan Helmut 0 vp (rist.), 1. Emmi Koivisto – Torpparin Sisu 0 vp (rist.). 1. Ella-Julia Valkkio – Venla 0vp (40cm), 1. Meea Kortesluoma – Paulan […]

Seuraottelu Honkajoen Seudun Urheilijat – Karvian Kiri – Siikaisten Sisu

T7 40 m: 1. Elli Heiniluoma KarKi 7,7, 2. Noora Forma HSU 8,0, 3. SiikSi 8,5, 4. Jenna Hautakorpi KarKi 8,7, 5. Nella Ylinen HSU 9,0, 6. Sofia Järvenpää SiikSi 9,4. P7 40 m: 1. Valtteri Koskinen SiikSi 8,0, 2. Jone Pihala KarKi 8,7, 3. Viljami Vanhahonko HSU 8,7, 4. Timi Tuuliniemi KarKi 9,2, 5. […]

Parkanon peruskoulun 3.–9. luokkien yleisurheilukilpailut

60 metrin juoksu Pojat 3. lk: 1. Haapamäki Elmeri 10,83, 2. Viitanen Martti 10,85, 3. Pietilä Taneli 11,30, 4. Kuusiluoma Luka 11,76, 5. Martiskainen Olli 12,03, 6. Ahonen Santeri 12,76, 7. Välisalo Veikka 12,85, 8. Piirainen Niilo 16,06. Tytöt 3. lk: 1. Siro Meea 10,78, 2. Kallio Jemina 11,08, 3. Kallioniemi Emmapauliina 11,22, 4. Kirjonen […]

Parkanon Urheilijoiden kesäkisat 10.7.

M 100 m (–0,8): 1) Aleksi Ala-Prinkkilä IFKraft 11,14. M Kiekko: 1) Veikko Laitinen KeurKi 47,08, 2) Mika Loikkanen KeskiUYU 46,00, 3) Ari Salo ValkHa 45,22. N Kuula: 1) Melanie Soukko IkaalU 8,97. N Kiekko: 1) Netta-Nana Mäkkylä KanksLei 44,87. P9 40 m (NM) 1) Mikael Saastamoinen NoormNo 6,94, 2) Leevi Pein KanksLei 6,97, 3) Eino Isometsä KanksLei 7,25, 4) Viljami Heino ParkU 7,93, 5) Martti Viitanen ParkU 7,95, 6) Elias Iltanen IkaalU 7,96, 7) Emil Isometsä KanksLei 8,01, 8) Rauno Sulkava ÄhtU 8,83. P9 Pituus: 1) Mikael Saastamoinen NoormNo 3,86, 2) Eino Isometsä KanksLei 3,55, 3) Leevi Pein KanksLei 3,33, 4) Martti Viitanen ParkU 3,01, 5) Emil Isometsä KanksLei 2,83, 6) Elias Iltanen IkaalU 2,74, 7) Rauno Sulkava ÄhtU 2,70, 8) Viljami Heino ParkU 2,65, 9) Aatu Smolander IkaalU 2,56. P9 Kuula: 1) Leevi Pein KanksLei 6,12, 2) Eino Isometsä KanksLei 6,04, 3) Tuomas Saarijoki KanksLei 5,80, 4) Viljami Heino ParkU 4,66, 5) Martti Viitanen ParkU 4,47, 6) Emil Isometsä KanksLei 3,94. T9 40 m (NM: 1) Helmi Äärelä NakkVire 7,29, 2) Emma Uusi-Rajasalo KanksLei 7,39, 3) Meea Siro ParkU 7,57, 4) Iida Perälä ParkU 7,76, 5) Nea Kirjonen ParkU 7,81, 6) Anna SaineKanksLei 7,98, 7) Ilona Äärelä NakkVire 8,42. […]

Parkanon Urheilijoiden seurakisat 10.7.

P5 40 m (NM): 1) Taavi Ylinen ParkU 9,73, 2) Verneri Viitanen ParkU 10,50, 3) Miro Jahila ParkU 12,90. P5 Pallonheitto: 1) Taavi Ylinen ParkU 7,17, 2) Verneri Viitanen ParkU 5,14, 3) Miro Jahila ParkU 2,98. T5 40 m (NM): 1) Miisa-Liina Kuusikko ParkU 9,00, 2) Anastasia Jahila ParkU 9,05, 3) Sanni Koski ParkU 11,24, 4) Safiina Koskela ParkU 12,00, 5) Sofi Mattila 12,54. T5 Pallonheitto: 1) Anastasia Jahila ParkU 9,87, 2) Miisa-Liina Kuusikko ParkU 7,08, 3) Sofi Mattila 6,00, 4) Safiina Koskela ParkU 3,90, 5) Sanni Koski ParkU 2,75. P6 40 m (NM): 1) Julius Kämäräinen KuivAu 8,61, 2) Vilperi Koskela ParkU 11,41. P6 Pallonheitto: 1) Julius Kämäräinen KuivAu 7,08, 2) Vilperi Koskela ParkU 6,23. T6 40 m (NM): 1) Noora Piilola ParkU 9,95, 2) Minttu Pajunen ParkU 10,53. T6 Pallonheitto: 1) Noora Piilola ParkU 8,80, 2) Minttu Pajunen ParkU 7,93. P7 40 m (NM): 1) Aapeli Myllymaa PorinYU 8,90. P7 Pallonheitto: 1) Aapeli Myllymaa PorinYU 15,76. T7 40 m (NM): 1) Victoria Yli-Kärkelä ParkU 7,70, 2) Karla […]

Karvian toiset yleisurheilukisat 12.6.

T5 40 m: 1. Veera Koivisto 10,61 2. Moona Nevala 10,95 3. Nella Raitaluoma 13,00. P5 40 m: 1. Eemil Eloranta 10,22 2. Leo Räty 11,31 3. Valtteri Koivisto 12,20 4. Ossi Viitanen 14,57 5. Lenni Koskinen 14,81 6. Eino Nivus 15,00. T7 40 m: 1. Elli Heiniluoma 7,52 2. Jenna Hautakorpi 7,93 3. Olivia […]

Parakilpailut Pahkalanniemen kentällä

60m juoksu miehet: 1. Hannu Erkkilä 12,29, 2. Pasi Patjas 14,26, 3. Ilari Ritvanen 41,00. 60m juoksu naiset: 1. Nenna Kari 19,64, 2. Eila Niemenmaa 23,01, 3. Merja Välimäki 26,00. 60m juoksu pojat: 1. Juho Niemi 12,01, 2. Topias Mustakoski 13,85, 3. Janne Niemelä 15,00. 60m juoksu tytöt: 1. Alma-Roosa Impponen 10,91, 2. Minja Ahonen […]