Tulospörssi

Parkanon kaupungin hiihtomestaruudet Käenkoskella

Perinteinen hiihtotyyli T6, 1 km: 1. Venla Vahantapohja 6,15. 2. Julia Laakso 12,23. T8 1 km: 1. Victoria Yli-Kärkelä 5,20. P8 1 km: 1. Eino Myllymäki 4,18. 2. Konsta Vahantapohja 4,38. 3. Viljami Laurinaho 6,26. 4. Vilperi Koskela 6,55. T10 2 km: 1.Elsa Myllymäki 9,24. 2. Elmi Haapamäki 9,44. 3. Sofia Pulliainen 11,01. 4. Melissa […]

SBT PaPo salibandya

B-pojat: SBTPaPo–Ilves II 8–3, SBTPaPo–HanKa 4–3. C1-pojat: Nokian Krp–SBTPaPo 3–1, SBTPaPo–Happee valkoinen 10–4. D2-pojat: SBTPaPo–SBLuja 6–10, Vesvi–SBTPaPo 10–11. E-pojat: SBTPaPo–Ypa valkoinen 4–8, RSS Panthers–SBTPaPo 4–9. B-tytöt: SBTPaPo–RSS Panthers 6–5, Koovee–SBTPaPo 1–11. E-tytöt: SBTPaPo Musta–SBTPaPo Punainen 11–4.

Parkanon Kiekko

F2 Leijonaliiga: Fortuna–PK83 Keltainen 4–4, Kisa-Eagles Valkoinen–PK83 Keltainen 0–11, Kisa-Eagle Valkoinen–PK83 Sininen 15–1, Fortuna–PK83 Sininen 22–2. E2-juniorit AA lohko 2b: PK83–Pelicans Valkoinen HO 3–10, PK83–Pelicans Valkoinen V 1–4. D2-juniorit AA jatkosarja lohko 4: Tappara Oranssi– PK83 Keltainen 4–7, PK83 Keltainen–KJK Blue 1–2, HPK Mustat–PK83 Keltainen 4–6, PK83 Keltainen–RuoSkA 5–1. C2-juniorit AA jatkosarja lohko 3: LeKi/ […]

SBT PaPon salibandya

B-pojat: SalPa–SBTPaPo 1–2, SBTPaPo–Wirmo/Masku II 2–5. C1-pojat: FBC Turku1–SBTPaPo 3–1, SBTPaPo–OU 5–4. F-pojat: PunKu–SBTPaPo 3–4, SBTPaPo–Ropo tytöt 2–1. B-tytöt: RSS Panthers–SBTPaPo 6–5, Classic II–SBTPaPo 1–5. C-tytöt: SBTPaPo–FBC Turku2 6–1, RSS Panthers–SBTPaPo 6–7.

SBT PaPo salibandya

B-pojat: SBTPaPo–Ilves II 8–3, SBTPaPo–HanKa 4–3. C1-pojat: Nokian Krp–SBTPaPo 3–1, SBTPaPo–Happee valkoinen 10–4. D2-pojat: SBTPaPo–SBLuja 6–10, Vesvi–SBTPaPo 10–11. E-pojat: SBTPaPo–Ypa valkoinen 4–8, RSS Panthers–SBTPaPo 4–9. B-tytöt: SBTPaPo–RSS Panthers 6–5, Koovee–SBTPaPo 1–11. E-tytöt: SBTPaPo Musta–SBTPaPo Punainen 11–4.

Parkanon Urheilijoiden sarjahiihdot 12.2.

Hiihtotapa perinteinen. T6 1 km: 1. Venla Vahantapohja 6.24. T8 1 km: 1. Victoria Yli-Kärkelä 4.39. P8 1 km: 1. Eino Myllymäki 4.01, 2. Konsta Vahantapohja 4.32, 3. Viljami Laurinaho 6.50, 4. Vilperi Koskela 6.54. T10 2 km: 1. Elsa Myllymäki 8.33, 2. Elmi Haapamäki 9.17, 3. Sofia Pulliainen 9.54, Melissa Koskela 13.06. P10 3 […]

Parkanon Urheilijoiden sarjahiihdot 4.2.

Hiihtotapa vapaa. T6 1 km: 1. Venla Vahantapohja 7.43, 2. Enni Heinimäki 10.25. P6 1 km: 1. Viljami Laurinaho 8.20. T8 1 km: 1. Victoria Yli-Kärkelä 4.48. P8 1 km: 1. Eino Myllymäki 4.33, 2. Konsta Vahantapohja 4.41, 3. Vilperi Koskela 7.55. T10 2 km: 1. Elsa Myllymäki 10.17, 2. Elmi Haapamäki 10.53, 3. Sofia […]

Parkanon Urheilijoiden sarjahiihdot 29.1.

perinteisellä hiihtotavalla T6 1 km: 1. Venla Vahantapohja 8.18. P8 1 km: 1. Eino Myllymäki 4.52, 2. Konsta Vahantapohja 5.07, 3. Vilperi Koskela 8.57. T10 2 km: 1. Elsa Myllymäki 10.29, 2. Elmi Haapamäki 11.15, 3. Sofia Pulliainen 12.17, 4. Melissa Koskela 18.20. P10 3 km: 1. Elmeri Haapamäki 13.21. T12 3 km: 1. Inka […]

Parkanon Urheilijoiden hallikisat 20.1.

30 m juoksu T5: 1. Anni Lielahti 8,66, 2. Mariella Nikkola 10,84. P5: 1. Eemil Virta 12,32. P6: 1. Matias Nikkola 6,56. T8: 1. Victoria Yli-Kärkelä 5,88. T11: 1. Minea Yli-Kärkelä 5,26. P11: 1. Kalle Kyösti 5,22. Turbokeihäs P5: 1. Emil Virta 1,86. P6: 1. Matias Nikkola 5,45. T8: 1. Victoria Yli-Kärkelä 7,06. Keihäs 400 […]

SBT PaPo

E1-pojat: SBTPaPo–Steelers JLA 6–4, YPA Valkoinen–SBTPaPo 8–7. C1-pojat: Happee Valkoinen–SBTPaPo 5–9, SBTPaPo–Nokian KrP 7–5. C-tytöt: SBTPaPo–Lempäälä Sport 13–1, RSS Panthers–SBTPaPo 3–2. B-tytöt: SBS Wirmo–SBTPaPo 10–1, TPS–SBTPaPo 5–1.