Parkano

SBT PaPo salibandy

E2-pojat: YPA Valkoinen–SBT PaPo 7–3, SBT PaPo–Classic Valkoinen 1–13. D1-pojat: SBT PaPo–Happee 13–3, KU-68–SBT PaPo 5–5. B–pojat: SBT PaPo–02-Jyväskylä II 4–0, LeKi–SBT PaPo 4–7. D-tytöt: SBT PaPo–Pirkat 8–4, O2-Jyväskylä–SBT PaPo 8–8.

Parkanon Kiekko

F10 Leijonaliiga, Häme: PK83 Keltainen–K-Karhut 0–16, PK83 Keltainen–RuoSkA, 1–7, PK83 Sininen–RuoSkA 18–0, PK83 Sininen–K-Karhut 8–4, HCNokia Valkoiset–PK83 Sininen 12–11, VaPS valk–PK83 Sininen 6–7, VaPS valk–PK83 Keltainen 6–8, HCNokia Valkoiset–PK83 Keltainen, 15–3. F11 Leijonaliiga, Häme: PK83 Keltainen–J-Ilves Oranssi 3–11, PK83 Keltainen–Fortuna 0–22, PK83 Sininen–Fortuna 1–19, PK83 Sininen–J-Ilves Oranssi 8–4, J-Ilves Oranssi–PK83 Keltainen 14–3, Fortun–PK83 Keltainen 16–1, […]

SBT PaPo salibandy

D1-pojat: SBT PaPo–SPORT Black 11–3, Classic Blue–SBT PaPo 4–3.

SBT PaPo salibandy

Miehet III divisioona: SBT PaPo–TYP 6–6, MSM–SBT PaPo 7–4. Miehet VI divisioona: SBT PaPoII–KoSBy 4–5, SC Lahjotut–SBT PaPoII 4–3. Naiset II divisioona: Gunners–SBT PaPo 3–2, SBT PaPo–RSS Panthers 3–5. B-tytöt: SBT PaPo–Classic 2–3, SBT PaPo–SalPa 2–3. D-tytöt: LASB Hml–SBT PaPo 4–4, SBT PaPo–Classic 1–8. D2-pojat: SBT PaPO–O2-Jyväskylä Oranssi 0–12, LeKi–SBT PaPo 8–3. E2-pojat: SBT PaPo–KyPo […]

Parkanon Kiekko

E1-juniorit, Häme lohko 2C: PK83–RuoSkA 5–3, PK83–JIlves 12–2. D1-juniorit, Häme AA, lohko2: PK83–Uplakers 15–2, Pingviinit–PK83 4–7. B2-juniorit, lohko2 Mestis karsinta: Pyry–PK83/RuoSkA 4–2, PK83/RuoSkA–Virkiä 13–4. Edustus, Häme III divisioona, lohko2b: PK83–RuoSkA 6–2.

SBT PaPo salibandy

Miehet III divisioona: SBTPaPo–Kikka74 6–3, KaDy–SBTPaPo 4–11. Naiset II divisioona: SBTPaPo–O2JKL 1–1, PIsku–SBTPaPo 5–4. B-tytöt: HämeStars–SBTPaPo 3–0, SBTPaPo–KOOVEE/YPA 9–1.

Parkanon Kiekko

E1-juniorit, Häme lohko 2C: Kisa-Eagles Savannikotkat–PK83 5–3, K-Karhut–PK83 3–7. D1-juniorit, Häme AA, lohko2: PK83–Tappara Oranssi 3–8, Tappara Valkonen–PK83 3–7. B2-juniorit, lohko 2, Mestis karsinta: PK83/RuoSkA–JyKi 7–5, KK-V–PK83/RuoSkA 3–8, KalPa Akatemia–PK83/RuoSkA 5–5. Edustus, Häme III divisioona, lohko 2b: VaPS Hockey–PK83 8–8.

SBT PaPo salibandy

Miehet III divisioona: SBTPaPo–Kikka74 6–3, KaDy–SBTPaPo 4–11. Naiset II divisioona: SBTPaPo–O2JKL 1–1, PIsku–SBTPaPo 5–4. B-tytöt: HämeStars–SBTPaPo 3–0, SBTPaPo–KOOVEE/YPA 9–1.

Salibandyn Suomen cup 14.9.2019

SBT PaPo-Urho 11 – 1, SBT PaPo-SR IV 2 – 5, SBT PaPo-MSM 4 – 8

Parkanon Urheilijoiden seurakisat 23. heinäkuuta

Parkanon Urheilijoiden seurakisat 23. heinäkuuta. P5 150m (NM): 1. Toivo Lielahti ParkU 34,02, 2. Jesperi Koskela 1.25,03. P5 Keihäs: 1. Toivo Lielahti ParkU 4,16, 2. Jesperi Koskela 1,58. T5 150m (NM): 1. Safiina Koskela 42,32, 2. Sanni Koski ParkU 44,58, 3. Ella Koski ParkU 1.01,37. T5 Keihäs: 1. Sanni Koski ParkU 3,26, 2. Safiina Koskela 2,67, 3. Ella Koski ParkU 2,64. P6 150m: 1. Matias Nikkola ParkU 35,64, Taavi Ylinen ParkU DNS. P6 Keihäs: 1. Matias Nikkola ParkU 6,59, Taavi Ylinen ParkU NM. T6 150m (NM): 1. Miisa-Liina Kuusikko ParkU 33,27, 2. Liinu Hallikainen TapE 34,45, 3. Vilma Tukiainen ParkU 38,01, Anastasia Jahila ParkU DNS. T6 Keihäs: 1. Miisa-Liina Kuusikko ParkU 5,29, 2. Vilma Tukiainen ParkU 3,90, Anastasia Jahila ParkU NM. P7 150m: 1. Viljami Laurinaho ParkU 33,40, 2. Vilperi Koskela 33,60. P7 Keihäs: 1. Veikka Nordberg PorinYU 14,73, 2. Viljami Laurinaho ParkU 6,35, 3. Vilperi Koskela 3,94. T7 150m: 1. Noora Piilola ParkU 37,35, Minttu Pajunen ParkU DNS. […]