Parkano

Parkanon Urheilijoiden katujuoksujen yhteistulokset.

Palkinnon saaminen edellytti vähintään 3 kerran osallistumista sekä Parkanon Urheilijoiden jäsenmakun maksamista. Tuloksiin huomioitiin 3 parasta aikaa. T5 3 x 650 m: 1. Sanni Hietamäki 11.26. P5 3 x 650 m: 1. Toivo Lielahti 10.28, 2. Lauri Raipala 15.23, 3. Oliver Yli-Kärkelä 18.45. T6 3 x 650 m: 1. Venla Vahantapohja 9.29, 2. Anastasia Jahila 9.33. P6 3 x […]

Erämelonnan SM-kisat 25.–26.5.

Naiset Yksikkö: 1. Johanna Mäenalusta 54,5 pistettä. Naiset Kaksikko: 1. Puha-Pate (Hannele Pulkamo, Teija Parkkinen) 58, 2. Lohjan Viikarit (Heidi Stenius, Jonna Kankaanpää) 55,5, 3. Kätevästi Kumoon (Suvi Palosaari, Jenni Ranta-Ylitalo) 55,5, 4. Team Roll Over (Beatrice Huumonen, Kristiina Laaksonen) 38. Miehet (seka) Kaksikko: 1. Korvenpojat (Pasi Kyheröinen, Antti Huovinen) 70,5, 2. Eksyttäjät (Hannu Backman, […]

Parkanon Hippokisat 28.5.

P4 40 m: 1. Niklas Kuusijoensuu 10,99, 2. Frans Kuusijoensuu 12,16, 3. Jesperi Koskela 12,95, 4. Peetu Grönfors 13,03, 5. Romeo Santala 13,29, 6. Veeti Kuusijoensuu 13,77, 7. Miro Toivo 14,30, 8. Kasper Mäkipää 14,38, 9. Milo Hermans 14,47, 10. Juho Laakso 15,14, 11. Miro Jahila 15,54, 12. Kauko Rinne 15,66, 13. Oliver Toivo 24,45, […]

Parakilpailut Pahkalanniemen urheilukentällä

M 60 m: 1. Hannu Erkkilä 12,50, 2. Pai Patjas 14,18, 3. Timo Penttilä 18,70. N 60 m: 1. Marita Willman 17,64, 2. Nenna Kari 27,87, 3. Susanna Rahkola 28,00. Pojat 60 m: 1. Topias Mustakoski 13,78. Tytöt 60 m: 1. Alma Impponen 10,88, 2. Maija Markkola 12,83. M 60 m kävely: 1. Veikko Helander […]

Yleisurheilun Parkano Games 25.5.

M 1 500 m: 1. Samuli Kero VammsVoi 4.44,93. M Korkeus: 1. Matti Saunanen IkaalU 130. M Kuula: 1. Matti Saunanen IkaalU 7,89. N Pituus: 1. Merette Koskenniemi TampU 5,31. P9 40 m: 1. Joonatan Jalonen EurajVei 7,43, 2. Linus Kärkkäinen IkaalU 7,64, 3. Jesse Mäkitalo KiukKi 7,71, 4. Jasper Piirtola PorinYU 8,04, 5. Viljami Heino ParkU 8,09, Joona Suokko LapVi DNS, Juuso Suokko LapVi DNS. P9 1 000 m: 1. Joonatan Jalonen EurajVei 3.49,96, 2. Linus Kärkkäinen IkaalU 4.04,63, 3. Jesse Mäkitalo KiukKi 4.20,43, 4. Viljami Heino ParkU 4.24,06. P9 Pituus: 1. Jesse Mäkitalo KiukKi 2,90, 2. Jasper Piirtola PorinYU 2,81, 3. Viljami Heino ParkU 2,73, Joona Suokko LapVi DNS, Juuso Suokko LapVi DNS. T9 40 m: 1. Jenny Viitanen NoormNo 7,32, 2. Sara Vakkila SeinäjSU 7,51, 3. Victoria Yli-Kärkelä ParkU 7,71, 4. Stella Hillman IkaalU 7,79, 5. Melissa Koskela ParkU 8,34, 6. Anni Jönkkäri KanksLei 8,37. T9 1 000 m: 1. Victoria Yli-Kärkelä ParkU 4.30,16, 2. Melissa Koskela ParkU 5.24,97. T9 […]

Parkanon Urheilijoitten ja kaupungin maastojuoksumestaruuskilpailut 14. 5.

T6 400 m: 1. Anastasia Jahila 1.17, 2. Venla Vahantapohja 1.21, 3. Vilma Tukiainen 1.37, 4. Anni Lielahti 1.50, 5. Julia Laakso 2.05. P6 400 m: 1. Toivo Lielahti 1.28, 2. Lauri Raipala 2.02, 3. Miro Jahila 2.17, 4. Juho Laakso 2.22. T7 800 m: 1. Fanni Hietamäki 4.07. P7 800 m: 1. Eino Raipala 3.15. T8 800 m: […]

Parkanon Urheilijoiden katujuoksut 7.5.

T5 650 m: 1. Sanni Hietamäki 3.46, 2. Julia Laakso 4.36, 3. Ella Koski 5.37. P5 650 m: 1. Toivo Lielahti 3.27, 2. Lauri Raipala 4.29, 3. Juho Laakso 4.59, 4. Oliver Yli-Kärkelä 6.59. T6 650 m: 1. Venla Vahantapohja 3.08, 2. Anastasia Jahila 3.19, 3. Vilma Tukiainen 3.59, 4. Fanni Vehoniemi 4.54. P6 650 m: 1. Verneri […]

Parkanon Urheilijoiden katujuoksut 30.4.

T5 650 m: 1. Sanni Hietamäki 3.41, 2. Julia Laakso 4.33. P5 650 m: 1. Toivo Lielahti 3.36, 2. Juho Laakso 4.42, 3. Oliver Yli-Kärkelä 5.47, 4. Lauri Raipala 6.20. T6 650 m: 1. Anastasia Jahila 3.20, 2. Venla Vahantapohja 3.21, 3. Vilma Tukiainen 4.48 . P6 650 m: 1. Verneri Viitanen 3.31, 2. Matias Nikkola 3.33. T7 650 […]

Maastojuoksun Satakunnan piirin mestaruuskilpailut

Käenkoskella 27.4. N 4 km: 1. Paula Nurmi NakkVire 17,01, 2. Roosa Marjaniemi NoormNo 18,04, 3. Essi Hyle Nopsa 19,57. M 6 km: 1. Jouko Mahlamäki LauttLu 21,33, 2. Sami Nikkilä VammsVoi 23,39. T9 1 km: 1. Iina Kause PorinYU 3,38, 2. Jenny Viitanen NoormNo 3,42, 3. Milla Ritvonen VammsVoi 3,44, 4. Aina Kuusisto VammsVoi 3,51, 5. Neea Haapio NakkVire3,52, 6. Siiri Välimäki NoormNo 3,57, 7. Milja Anttila NakkVire 3,58, 8. Ilona Rantala NakkVire 3,59, 9. Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 4,01, 10. Ilona Äärelä NakkVire 4,03, 11. Victoria Yli-Kärkelä ParkU 4,04, 12. Susanne Koivisto NoormNo 4,06, 13. Elli Heiniluoma 4,07, 14. Lotta Peltomäki PorinYU 4,08, 15. Miia Kallio NoormNo 4,09, 16. Vilmiina MattilaNakkVire 4,10, 17. Wilhelmiina Ruohomäki Nopsa 4,11, 18. Vilma Siivonen SäkU 4,12, 19. Iitu Rinne PorinYU 4,13, 20. Eena Toivonen NoormNo 4,14, 21. Alissa Naski NakkVire 4,15, 22. Senni Sarpela PorinYU 4,16, 23. Elsa Myllymäki ParkU 4,17, 24. Melissa Koskela ParkU 4,29, 25. Minttu Pääkkönen VammsVoi 4,35, 26. Salla Sarpela PorinYU 5,03. P9 1 km: 1. Oliver Mikkola NakkVire 3,28, 2. Max Aalto RaumU 3,38, 3. Jesse Mäkitalo KiukKi 3,39, 4. Joonatan Jalonen EurajVei 3,40, 5. Daniel Huppunen KokemKV3,41, 6. Eemeli Poussu NoormNo 3,42, 7. Jami Nummi KiukKi 3,43, 8. Joonatan Renfors Nopsa 3,44, 9. Väinö Koivu VammsVoi 3,45, 10. Vesperi Laino KanksLei 3,51, 11. Olli […]

Parkanon katujuoksut 16.4.

T5 650 m: 1. Sanni Hietamäki 4.22, 2. Kerttu Ylinen 12.58. P5 650 m: 1. Toivo Lielahti 3.32. T6 650 m: 1. Anastasia Jahila 2.54, 2. Venla Vahantapohja 3.06. P6 650 m: 1. Taavi Ylinen 3.15, 2. Verneri Viitanen 3.36, 3. Matias Nikkola 3.47. T7 650 m: 1. Noora Piilola 3.24, 2. Fanni Hietamäki 3.27. T8 650 m: 1. Victoria […]