Parkano

Parkanon peruskoulun hiihtokilpailut 21.2.

1. lk tytöt: 1. Victoria Yli-Kärkelä 3.55, 2. Meimi Rantala 6.01, 3. Hilla Mäkipää 6.53, 4. Eliise Paju 7.10, 5. Anni Möhkö 7.20, 6. Jasmin Lehtimäki 7.21, 7. Silvia Lankila 8.01. 1. lk pojat: 1. Eino Myllymäki 3.43, 2. Konsta Vahantapohja 4.22, 3. Ossi Venninen 6.39, 4. Verneri Viitanen 7.20, 5. Ilmari Kallio 7.29, 6. […]

Parkanon perusopetuksen hokkarikisat short track -radalla

2 x 111,12 m 1. lk pojat koulu: 1. Aatos Myllyniemi 52,9, 2. Antero Ahonen 1.06,1, 3. Eemil Lehtonen 1.07,1. 1. lk pojat kilpa: 1. Topi Haavisto 36,2, 2. Konsta Nieminen 39,0, 3. Eino Myllymäki 43,6, 5. Konsta Vahantapohja 44,5, Joona Peltomaa 46,3, 6. Dani Myllykangas 46,7, 7. Lenni Impponen 49,4, 8. Juha Siro 52,7, […]

Parkanon kaupungin pilkkimestaruuskilpailut 24. maaliskuuta

10 kalan kilpailu, tulokset kilogrammoina: Nuoret alle 18 v: Ville Salinen 0,520. Naiset: 1. Marja-Leena Pajusto 0,703, 2. Virpi Nilosaari 0,410, 3. Terttu Virala 0,396. Miehet: 1. Tuukka Turunen 0,977, 2. Esa Kuosmanen 0,975, 3. Antti Kuosmanen 0,775, 4. Tuomas Hakala 0,767, 5. Jani Kallioniemi 0,677, 6. Ismo Joensuu 0,629, 7. Markus Mäki-Kantti 0,580, 8. […]

SBT PaPo salibandya

B-poikien haastajasarjan lopputurnaus: Hanka–SBTPaPo 4–6, SBTPaPo–SB Hirvensalo 8–7. D-pojat: SBTPaPo–Classsic White 6–10, Lempäälä Sport–SBTPaPo 8–9. E-pojat: Ilves–SBTPaPo 5–2, SBTPaPo–RSS Panthers Red 6–5. E-tytöt: Koovee–SBTPaPo Musta 4–5, Classic–SBTPaPo Punainen 10–7, SBTPaPo Musta–Pirkat 3–3, SBTPaPo Punainen–Steelers 0–12. B-tyttöjen haastajasarjan finaali: RSS Panthers–SBTPaPo 1–3.

Parkanon Kiekko

F2 Leijonaliiga: PK83 Keltainen–PK83 Sininen 17–12, KPK Black–PK83 Keltainen 8–7, KPK Black–PK83 Sininen 18–1. D2 AA jatkosarja: Hokkarit Valkoinen–PK83 Keltainen 1–3. D2 AA playoff: PK83 Keltainen–KJK Blue 3–7, PK83–Tappara Oranssi 7–3. C2 AA jatkosarja: Tappara Oranssi–PK83 5–6. Häme ylempi III divisioona: LeKi2–PK83 Edustus 8–6. Lady Hockey -harrastesarja: HC Nokia–PK 6–0.

Parkanon Urheilijoiden sarjahiihdot

Vapaa tyyli, 26. maaliskuuta: T6 1 km: 1. Venla Vahantapohja 7,29. T8 1 km: 1. Victoria Yli-Kärkelä 3,43. P8 1 km: 1. Eino Myllymäki 3,32, 2. Konsta Vahantapohja 3,52. T10 2 km: 1. Elsa Myllymäki, 8,40, 2. Elmi Haapamäki 8,40. P10 3 km: 1. Elmeri Haapamäki 6,18, 2. Niilo Koivisto 7,06. T12 3 km: 1. […]

Satakunnan Junnucup IV Käenkoskella 23. maaliskuuta.

M6 0,5 km: 1. Konsta Koskenniemi Nakkilan Vire 2.21. N6 0,5 km: 1. Anni Mäkitalo Kankaanpään Urheilijat 2.23, 2. Neea Huhtala Noormarkun Nopsa 2.25, 3. Sofia Karimäki Vammalan Seudun Voima 2.27, 4. Venla Vahantapohja Parkanon Urheilijat 2.50. M7 1 km: 1. Elias Lähde Vammalan Seudun Voima 4.45, 2. Kaarlo Kauko Rasti-Lukko 5.09. N7 1 km: […]

SBT PaPo salibandya

B-tytöt: SBTPaPo–Koovee 10–3, Classic II–SBTPaPo 1–7. E-tytöt: SBTPaPo Mustat–SC Weikot 8–2, SBTPaPo Mustat–KalvKe 3–3, SBTPapo Punaiset–SC Weikot 3–5, SBTPapo Punaiset–KalvKe 7–5. C1-pojat, pudotuspelikarsinnat: Kako–SBT PaPo 7-8, Pirkat–SBT PaPo 6–9. D2 pojat: SBTPaPo–KeiKy 5–4, LFT Sininen–SBT PaPo 7–5. E1-pojat: SBTPaPo–Pisku 5–10, Steelers–SBTPapo 7–1.

Parkanon Kiekko

F2 Leijonaliiga lohko 4: PK83 Keltainen–Hokkarit Valkoinen 4–11, PK83 Valkoinen–Hokkarit Sininen 3–9, PK83 Sininen–Hokkarit Sininen 10–4, PK83 Sininen– Hokkarit Valkoinen 8–3. E2 AA-lohko 2b: KPK Black–PK83 11–3, KPK White–PK83 4–4. D2 AA-jatkosarja lohko4: Ilves Chicago–PK83 Keltainen 5–5. C2 AA-jatkosarja lohko3: KPK–Pk83 6–4, PK83–LeKi/HC Nokia 2–5. E2 AA-lohko 2b: HC Nokia Mustat–PK83 6–1, Uplakers Valkoiset–PK83 2–4. D2 […]

Parkanon kaupungin hiihtomestaruudet Käenkoskella

Perinteinen hiihtotyyli T6, 1 km: 1. Venla Vahantapohja 6,15. 2. Julia Laakso 12,23. T8 1 km: 1. Victoria Yli-Kärkelä 5,20. P8 1 km: 1. Eino Myllymäki 4,18. 2. Konsta Vahantapohja 4,38. 3. Viljami Laurinaho 6,26. 4. Vilperi Koskela 6,55. T10 2 km: 1.Elsa Myllymäki 9,24. 2. Elmi Haapamäki 9,44. 3. Sofia Pulliainen 11,01. 4. Melissa […]